James Low 2.-4. novembril taas Eestis

For English, click here.

DSC_3811

2. november 2017. Avalik loeng:  “Meie meel pole see, mis me arvame selle olevat” (audio ja video kättesaadavad siit

Registreerimine pole avalikule loengule vajalik.

Kellaaeg: 18.00
Koht: Eesti Rahvusraamatukogu väike saal (Tõnismägi 2, Tallinn).
Hind: Tasuta. Kellel võimalik, teeb annetuse.
Keel: Loeng inglise keeles, tõlge eesti keelde.

3.- 4. november 2017

Loengud meditatsioonipausidega:  “Olla siin ja praegu: kuidas leida tagasitee oma loomulikku olekusse” loenguid saab järelkuulata (peagi valmib ka video, mis on ainult inglise keeles): 

REGISTREERIMISVORM ON SIIN
Kellaaeg: 10-18 (sh teepausid ja lõunapausid).
Koht: Tao keskus, Rotermanni 2, Tallinn.
Hind: Hind kuni 10. okt: 40 eurot (vajalik ettemaks, vt registreerimisvormi), pärast 10. okti hind 50 eurot. Soodushind: Üliõpilastele, õpilastele ja pensionäridele vastavalt 30 ja 40 eurot (soodushind kehtib koos ettemaksuga).

Keel: inglise keeles, tõlge eesti keelde.

Tutvustuseks: James Low on õpetaja, kes suudab tuua budismi kõige sügavama ja samas lihtsaima olemuse igaüheni – tiibeti budismis nimetatakse seda täielikuks kohalolekuks või täielikuks teadvelolekuks – seisundiks, kus pole midagi kunstlikku, oleme loomulikult see, kes me oleme. See pole pelgalt pealispindne meelerahu, vaid ka täielik avatus – seisund, kus aktsepteerime kõiki olukordi, emotsioone ja inimesi nii, nagu nad on. Olles psühhoterapeut, kirjeldab James Low meie mõttemustreid ja emotsioone, millesse me aina takerdume, äärmiselt selgelt ja vahetult, ning kui me nende lõputut ringkäiku mõistame, võib juhtuda, et suudame iseeneslikult lasta lahti kiindumistest, ärritusest  ja rahulolematusest, avastades taas oma olemise sügavaima aluse. Kui tähelepaneliku teadveloleku (mindfulness) õpetajad räägivad tihti nn tööriistakastist, mille kursusel osalenu eluks kaasa saab, siis James Low on õpetaja, kes näitab vahetult, mida me nende meeletööriistadega otsima peaksime.

Seekord kommenteerib James Low Gönpo Wangyali teksti, mis on pärit kogust “Puhas nägemine, mis avab ukse vabanemisse”.  Teksti pealkirjaks on “Sissejuhatus kõikide budade emaloomusesse” (yum don ngo sprod pa ni) ning see kirjeldab loomulikku meelt, mis on peidus pead täitva mõteterägastiku ja emotsioonide üleujutuse taga, ning selles on kirjas juhised, kuidas jõuda tagasi oma loomuliku olekuni.

Loengud toimuvad koostöös Khordongi ühingu, Eesti-Tiibeti kultuuriseltsi ja Budismiinstituudiga.

Vaata ka: www.umbusikeskus.wordpress.com

Facebook: https://goo.gl/vjzh2b

https://goo.gl/f6eSF1

Kontakt: Kadri Raudsepp, e-post: kadri.raudsepp1@gmail.com, telefon: 53543782.