Drukmo Gyali mantrakontsert Tartus

Tiibeti tervendavate mantrate kontsert

Drukmo Gyali plaadi „Tibetan mantra healing“ esitluskontsert.

Tiibeti mantrad on imeilusa kõlaga ja neil on harmoniseeriv mõju, mantratel on oluline osa ka tiibeti meditsiinis. Ravis kasutatakse helivibratsioonide tekitamiseks väestatud vormeleid – mantraid, alghelide silpe ning sõnu sanskriti ja tiibeti keeltest.

mantra healing plaat
Mantrakontserdil võib osa saada mõnest väga erilisest mantrast, mis võivad tuua selgust vaimsel ja füüsilisel tasandil, puhastada haigustest, kui inimene sellel juhtuda lubab.

Drukmo Gyal esitab mantrad koos Taavi Petersoni, Joosep Kõrvitsa ja Leho Rubisega. Lisaks astub ülesse Qiqi Shi.

Toimumiskoht: Tartu, Saksa Kultuuri Instituut , Kastani 1
Toimumisaeg: pühapäev, 22. mai 2016
kell 17.00-18.30
Sissepääs – 12 eurot.
Õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 10 eurot.
Tasuda saab kohapeal sularahas.

Drukmo Gyal:
Viieaastaselt budistlike praktikatega algust teinud Drukmo Gyali perekonnas on kuus põlvkonda joogisid. Tema vanavanemad on tuntud vaimsete budistlike praktikate tegijad ja joogide õpetusliini hoidjad ning nad on kasvatanud ka lapsed ja lapselapsed joogideks, kellest on saanud järgmised liinihoidjad. Joogid ja jogiinid on Tiibetis ilmalikud inimesed, kes järgivad ja pühendunult praktiseerivad vaimseid õpetusi, samas elades ilmalikku elu, koos selle rõõmude ja muredega.

Imelise häälega Drukmo Gyal õppis vägevalt vanaisalt ja emalt, kuidas laulda iidseid tiibeti mantraid. 2010 valiti ta Hiinas  40 parima laulja hulka rahvuslikul lauluvõistlusel “Hua Er Duo Duo”. Sealt edasi pühendus ta tõsisemalt laulmisele. Tema peamine eesmärk on arendada ja tutvustada tiibeti kultuuri, muusikat ja vaimseid praktikaid. Ta on öelnud: “Olen püüdnud end varustada oskustega, mis aitaks meil kõigil vabaneda hädade põhjuseks olevast meelepimedusest.”

Drukmo Gyal Dakini
https://www.youtube.com/watch?v=qrtuGN7-hu0

Muusikud:
Kitarr: Taavi Peterson
https://www.youtube.com/watch?v=YeW2Af23428
Tšello: Joosep Kõrvits
https://www.youtube.com/watch?v=tjBOsXdT0OU
Flööt: Leho Rubis
https://www.youtube.com/watch?v=271Dx7SMMYE

Drukmo Gyal Dakini muusika
http://sorigmusic.bigcartel.com/