Filmiõhtu 24. märtsil: “Buddha kannul”

“BUDDHA KANNUL” (“CHASING BUDDHA”, 52 min, režissöör Amiel Courtin-Wilson, in English, eestikeelsete subtiitritega). Toimumispaik: Tartu, Lossi 36-214, kell 18.00.

Olla budist ja nunn – see ei tähenda tingimata vagatsevat nägu, rahulikku ja aeglast kõneviisi ning pidevalt näol püsivat õndsat naeratust.

Dokumentaalfilm austraallannast Robina Courtinist, endisest katoliiklasest, vasakradikaalist ja feministist, tulihingelisest kõikvõimalike vähemusgruppide õiguste eest võitlejast, kes tõmbas 60 sigaretti päevas ning sai ühel päeval aru, et maailma ei saa paremaks muuta ilma iseennast muutmata. Seetõttu sai temast 1970ndatel pühendunud nunn tiibeti budistlikus traditsioonis. Film avab Robina tugeva isiksuse, näidates muuhulgas, kuidas ta töötab USA­s nii surmamõistetud kui ka pikaajalist karistust kandvate kinnipeetutega. Filmi juhatab sisse ETKSi teadussekretär Vivian Bohl. Filmile järgneb arutelu nunnade olukorrast tiibeti budismis, muuhulgas ka sellest, mis tunne on olla nunn läänes, kaasaegse maailma südames. Arutelule on kutsutud ka TÜ sinoloogia vanemteadur ja orientalist Märt Läänemets. Rohkem infot:  http://www.robinacourtin.com/

Robina-Courtin

Sellel aastal korraldab Eesti-Tiibeti Kultuuriselts traditsioonilist filmiõhtute sarja koostöös TÜ Filosoofilise Filmiklubiga. Kolme õhtut ühendavaks teemaks on “Naised tiibeti budismis”.

Õhtud toimuvad algusega kell 18 Tartus Lossi 36-214. Lisaks pakutakse seekord india teed ja khapsesid.  Soovituslik annetus 1 euro.  Filmiõhtuid toetab Tartu Kultuurkapital.