2000

11. detsembril esines Märt Läänemets ettekandega Tiibet Hiinas ja Hiina Tiibetis: mis takistab Tiibeti probleemi õiglast ja rahumeelset lahendust.

10. detsembril tähistas Eesti-Tiibeti Kultuuriselts rahvusvahelist inimõiguste päeva Tartus Pirogovi platsil vaikse küünalde süütamise tseremooniaga. Inimõigustele oli pühendatud hommikune missa Tartu katoliku kirikus.

27. novembril toimus seminar tiibeti budistlikest transformatsioonimeetoditest.Maret Kark esitas ettekande Saadhanad kui isiksuse budistlik transformatsiooniprogramm ning Leho Rubis rääkis tiibeti budismi rituaalidest ja sümbolitest. Järgnes arutelu transformatsioonimeetodite kasutamisest tänapäeva Lääne kultuurisituatsioonis.

12. oktoobril esines Maret Kark ettekandega Võimuvõitlus 8. sajandi Tiibetis: Padmasambhava roll. Järgnenud üldkoosolekul arutati seltsi arengusuundi ja tööplaane akadeemiliseks aastaks 2000-2001.

21.-25. septembril külastas seltsi Chhimed Rigdzin Laama, kes andis õpetusi tiibeti termatraditsioonist.

14. aprillil seltsi infopäeval tutvustas Laur Järv Rangjung Yeshe elektroonilist sõnaraamatut ja ACIP programme. Ühtlasi olid päevakorras seltsi infoleviku küsimused.

23. märtsil toimus seltsi üldkoosolek, kus valiti kolmeks aastaks uus juhatus.

10. – 12. märtsil külastas Tartut prof. XI Tarab Tulku, kes esines avaliku loengugaIndia ja tiibeti budistlik loogika ja epistemoloogia ning viis läbi seminari Dzogchen – sisekaemuse tee.

11. veebruaril seltsi aastakoosolekul jagas Leho Rubis reisimuljeid Indiast ja Tiibeti pagulaskeksusest Dharamsalast.