James Low

james screenshot 3

James Low on tiibeti budismi ningma koolkonna džangteri õpetusliini dzogtšeni õpetaja, tõlkija ja psühhoterapeut. (rohkem infot:  http://www.simplybeing.co.uk/;

James Low alustas budismiõpinguid ja budismi praktiseerimist 1960. aastate lõpus Indias.  Peagi kohtas ta oma juureõpetajat Chhimed Rigdzin rinpotšed ning elas palju aastaid õpetajat teenides ja juhiseid saades tema Lääne-Bengaalia kodus. Indias elades viibis ta pikki perioode eralduses ning käis palverännakutel budismi pühakohtades. 1980. aastatel Euroopasse tagasi pöördudes sai ta juhiseid ka Namkhai Norbult. Lisaks on tema õpetajateks olnud ka Kalu rinpotše, Chatral rinpotše, Kangyur rinpotše ja Dudjom rinpotše.

Chhimed Rigdzin rinpotše juhendamisel on James Low tõlkinud inglise keelde palju tantratekste ja teostusmeetodeid. Rinpotše sooviks oli, et ningma koolkonna džangteri ehk põhjavaranduste haru ning sinna alla kuuluva Khordongi kloostri traditsiooni õpetused oleks inglise keeles saadaval.
1976. aastal palus Chhimed Rigdzin rinpotše James Low’d, et ta õpetama hakkaks. Selleks andis ta talle kõik vajalikud teksti- ja väeülekanded. Õpetaja sooviks oli, et James Low õpetaks tiibeti budismi juhiseid nõnda, et ka Lääne inimesed õpetuse tuuma mõistaksid.

Just nõnda on James Low üle kahekümne aasta õpetanud. Samal ajal töötab ta Londonis psühhoterapeudina. James Low õpetused põhinevad tiibeti budismi dzogtšeni vaatel ja  meelevaatlustehnikatel.